Ana Sayfa Hakkımızda Multimedya Köşe Yazıları İletişim

   Soru Cevap

   Günün Sözü

   Faydalı Linkler

KÖŞE YAZILARI

YILBAŞI
2015-12-24

YILBAŞI

HZ. MUHAMMED MUSTAFA (S.A.V.) EFENDİMİZ ŞÖYLE BUYURUYOR.:


          “HER KİM BİR KAVME BENZEMEYE ÇALIŞIRSA O ONLARDANDIR.” 
EFENDİMİZİN BU SÖZÜNDEN ANLAŞILIYOR Kİ BİR KİMSE, BİR KAVMİN, BİR TOPLULUĞUN HAYAT TARZINI, YAŞAMINI, GİYİM – KUŞAMINI, YAPTIKLARI HER NE VAR İSE ONLARI TAKLİD EDİP BU HUSUSTA ONLARA BENZEMEYE ÇALIŞSA, BU ONLARA MEFTUN VE HAYRAN OLDUĞUNUN BİR GÖSTERGESİDİR. BU DURUMDA İSE ONA TABİİ OLMUŞ SAYILIR. 
          ARTIK BİR MÜSLÜMAN ŞAN ,ŞEREFİNİ VE DİNİNİ KORUMAK İSTİYORSA EFENDİMİZİN SÜNNETLERİNİ YAŞAYIP VE SÜNNETLERİNDEN AYRILMAYAN SALİHLERİ TAKLİD EDİP SALİH İNSANLARA BENZEMEYE ÇALIŞMASI GEREKMEKTEDİR. 
ŞİMDİ BİZLER NE YAPIYORUZ. BİZDEN OLMAYANLARI TAKLİD EDİYORUZ. TAKLİTÇİLİKLE KENDİMİZİ, BENLİĞİMİZİ, MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİMİZİ KAYBEDİYORİYUZ.

 
            İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ HAFTA, YILBAŞI GECESİ İÇİN HAZIRLANAN RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI, BÜYÜKŞEHİRLERİ ADETA İSTİLA EDEN HİNDİ SÜRÜLERİ, LOKANTA VE GAZİNOLARDA AYIRTILAN İÇKİ MASALARI VE KAÇAK OLARAK KESİLEN VE EVLERE GETİRİLEN ÇAM FİDANLARI, ACAİB VE ŞEYTANİ BİR KILIĞA GİRİP EVLERİ DOLAŞACAK, NOEL BABA SÜRÜLERİ VE SOYTARILARI, VE ÇOLUK ÇOCUĞUN RIZKININ MİLLİ PİYANGO BİLETLERİNE VERİLİP HARAM BİR KAZANÇ BEKLENMESİ…. İŞTE BÜTÜN BUNLAR, SICAK AİLE YUVAMIZIN SÖNDÜRÜLMESİNE, GENÇLERİMİZİN KÖTÜ YOLA SAPTIRILMASINA, BUNLARINDA ÖTESİNE, BÜYÜK GÜNAHLARIN İŞLENMESİNE SEBEP OLACAK ŞEYTANİ TUZAKLARDIR. 

EVET BU SAYDIĞIMIZ REZALETLER BU YILBAŞINDA OLACAK, FAKAT BUNUN DAHA KÖTÜSÜ, BU REZALETLERİN TOPLUMSAL BİR ŞEKİL ALMASIDIR. DÜNYA ÇAPINDA BİR İSYAN YAPILIYOR. MÜSLÜMAN, BİR İSYAN TOPLULUĞU İÇİNDE OLMAMALIDIR. YİNE BU GECEYE MAHSUS ÖZEL BİR ŞEYLER YAPMAK, HATTA BU GECE İÇİN HEDİYELEŞMEK DAHİ BU GÜNAHLARA ORTAK OLMAK DEMEKTİR.

            İÇİMİZDEN BİR KISIM BU KEPAZELİĞİ SIRF AVRUPALI ÖZENTİSİNDEN, AVRUPALIYA ŞİRİN GÖZÜKMEKTEN, KENDİSİNİ MEDENİ VE ÇAĞDAŞ OLARAK ALDATMASINDAN KAYNAKLANMAKTADIR. BİLMİYORLAR Kİ NE YAPARLARSA YAPSINLAR AVRUPALI ÖZELLİKLE YAHUDİ VE HRİSTİYANLARA ASLA YARANAMAZLAR. BUNLARIN RAZI OLMAYACAKLARINI ALLAHU TEALA BAKARA SÜRESİ 120. AYETİ KERİMEYLE BİLDİRİYOR.
“KENDİ DİNLERİNE UYMADIKÇA, YAHUDİ VE HRİSTİYANLAR SENDEN ASLA HOŞNUT OLMAYACAKLARDIR. DE Kİ: “DOĞRU YOL, ANCAK ALLAH’IN YOLUDUR.” 

            DEMEK Kİ ,İÇKİ İÇMEK, KUMAR OYNAMAK, DANS YAPMAK, ÇAM AĞACI SÜSLEMEK, AKLA HAYALE GELMEYECEK REZALETLER YAPMAK HRİSTİYAN VE YAHUDİLERRİ MEMNUN ETMEZ. ONLARI MEMNUN EDECEK TEK ŞEY, İSLAM DİNİNİ BIRAKIP KENDİ DİNLERİNİ KABUL ETMEKTİR MÜSLÜMANIN UYANIK OLMASI GEREKİR. EFENDİMİZ MUHARREM AYINDA YAHUDİ VE HRİSTİYANLARIN ONUNCU GÜNÜ ORUÇ TUTTUKLARINI DUYUNCA “SENEYE EĞER ÇIKARSAM ONLARA MUHALEFET OLSUN DİYE DOKUZ VE ONUNCU GÜNLERİ BERABER TUTACAĞIM DEYİP ONLARLA ASLA İTTİFAK EDİLMEMESİ GEREKTİĞİNİ BİLDİRMİŞTİR. 

            ALLAHU TEALA ,MAİDE SÜRESİ 51 AYETİ KERİMEDE YAHUDİ VE HRİSTİYANLARLA İTTİFAK EDİLMEMESİ GEKEKİLDİĞİNİ ŞÖYLE BİLDİRİYOR. “EY İMAN EDENLER! YAHUDİ VE HRİSTİYANLARI DOST EDİNMEYİN, ONLAR BİRBİRLERİNİN DOSTUDURLAR. SİZDEN KİM ONLARA DOST OLURSA O DA ONLARDANDIR. ALLAH ZULMEDEN KİMSELERİ DOĞRU YOLA ERİŞTİRMEZ.” 

            BUGÜN YAHUDİ MİLLETİNİN MÜSLÜMANLARA YAPTIĞI ZULUM AÇIKCA GÖSTERİYOR Kİ ONLAR BİZİM DOSTUMUZ DEĞİLDİR, VE ONLAR BİRBİRLERİNİN DOSTUDUR. DÜNYANIN TÜM ÜLKELERİNDE MÜSLÜMANLARA SIRF ALLAH’A VE RASULUNE İNANDIĞI İÇİN YAPILAN EZİYET, CEFA, SIKINTI İSLAM DİNİNE KARŞI YAPILMAKTADIR. ONLARIN OLAN YILBAŞISI KUTLAMAK İÇİN GÖSTERDİĞİMİZ ÇABA VE GAYRET BİZİMDE ONLARA UYDUĞUMUZ ANDA, ONLARA BENZEMEYE ÇALIŞTIĞIMIZ TAKDİRDE ONLARIN YAPTIĞI ZULME ORTAK OLMAMIZIN BİR NETİCESİDİR. BİZ MÜSLÜMANLIĞI YOK ETMEYE ÇALIŞAN BU MİLLETLERİN GELENEĞİ OLAN YILBAŞINI NASIL KUTLARIZ, VE BU HAL ÜZERE ÖLÜRSEK ALLAH’IN HUZURUNDA NE CEVAP VERİRİZ. 

            İSLAM DİNİ MÜSLÜMANLARIN İMANLARINDA, İBADETLERİNDE, MİLLİ VE MANEVİ GİDİŞATLARINDA MÜSLÜMAN OLMAYANLARA BENZEMELREİNİ, ONLARI TAKLİD ETMELERİNİ VE ONLARI DOST EDİNMELERİNİ VE ONLARIN İNANÇLARININ ALAMETİ OLAN ŞEYLERİ YAPMALARINI YASAKLAMIŞTIR. BU HARAMDIR. SADECE BİZİM KENDİMİZ BÖYLE ŞEYLERDEN KAÇINMAMIZ YETMEZ. MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZİ DE UYARIP ONLARINDA BU HATAYA DÜŞMESİNİ ENGELLEMEMİZ GEREKİR.

ALLAHU TEALA HEPİMİZE HAKİKİ İMANI YAŞAMAMIZI NASİP EYLESİN.TÜM KÖŞE YAZILARI
ÇOK GÜLMENİN ZARARLARI 2015-11-26
TEVAZU 2015-11-11
İNFAK VE SADAKANIN FAZİLETİ 2015-10-28
İSLAMIN ŞARTLARINDAN HAC İBADETİ 2015-09-23
KARABORSACILIK 2015-09-17
KİBİR (BÜYÜKLENME) 2015-08-27
RASULULLAH SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEMİN AHLAKI 2015-08-14
ORUÇ 2015-06-29
AİLE KARI- KOCA HAKLARI 2015-06-22
HASED KISKANÇLIK 0000-00-00
Namaz Vakitleri
27.09.2023

Tarih
Miladi : 27 Eylül 2023
Hicri : 12 REBÎ'UL-EVVEL 1
Rumi : Eylül 1439